San Francisco yüz tanıma teknolojisini yasakladı!

Amerika Birleşik Devletleri'ndeki San Francisco eyaleti, yüz tanıma teknolojilerini yasaklayan ilk eyalet oldu.

San Francisco yüz tanıma teknolojisini yasakladı!

Eyalet Meclisi'nde yüz tanıma teknolojilerinin yasaklanması ile sunulan yasa tasarısı bire karşı sekiz oyla kabul edildi.

Bundan böyle yüz tanıma teknolojisi eyaletteki toplu ulaşım otoriteleri veya güvenlik birimleri tarafından kullanılamayacak. Ayrıca yüz tanıma ile ilgili planlanan herhangi bir teknolojinin satın alınabilmesi önce eyalet yönetiminden izin alınması istenecek.

Önümüzdeki hafta yapılacak ikinci oylamada yasanın resmen şehir kanunu olarak geçmesi bekleniyor. Yüz tanıma teknolojisinin yasaklanmasını savunanlar bu teknolojinin insanların özel yaşamı ve özgürlüğü hakkında gereksiz bir ihlah yaptığını düşünüyor.

Yeni yasa, San Franciscodaki yerel yönetimlerin idaresinde olmayan havalimanları ve limanlarda ise geçerli olmayacak

Avrupa Gündemi - Griezzman bilmecesi sürüyor!Griezzman bilmecesi sürüyor!    Ajax'ın genç yıldızı Matthijs de Ligt için Avrupa'nın dev kulüpleri kıyasıya bir yarış veriyor!     Transfer döneminde Manchester City'nin yanı sıra başka takımlarla da adı geçen Kalidou Koulibaly, geleceğine dair açıklamalarda bulundu!   Manchester United, bir süredir peşinde olduğu Crystal Palace'ın başarılı sağ bek oyuncusu Aaron Wan-Bissaka'nın transferi için geri sayıma geçti.  Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi, La Liga ekiplerinden Sevilla'nın en önemli transfer hedefi haline geldi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber