İlkokullara Kodlama Dersi Geliyor!

Bilim,Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile Milli Eğitim Bakanlığı kodlama dersi için işbirliğine hazırlanıyor!

İlkokullara Kodlama Dersi Geliyor!

Bildiğiniz üzere Dünya’da hatırı sayılır başarılar elde etmiş her kişi artık programlama ve kodlama becerilerinin, en az matematik ve sosyal bilimler kadar önemli olduğunu düşünüyor. Özellikle teknolojinin kalbinin attığı Silikon Vadisi ile başlayan çocuklara kodlamayı sevdirme çalışmaları birçok ülkede büyük bir ivme kazandı. İlk olarak Amerika ‘da başlayan çocuklara kodlama öğretmek için dersler verilmesi fikri yakın zamanda ülkemize de sıçrayacak gibi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Fikri Işık yaptığı açıklama ile kodlama derslerinin Türkiye ‘de de ilkokul seviyesinde verilmesi için Mili Eğitim Bakanlığı’na öneride bulunacaklarını açıkladı. Öğrencilerin hayatlarını okullarda şekillendirdiğini ve gelecek nesil için kodlamanın büyük önem arz edeceğini sözleriyle belli eden Fikri Işık bu konuda çalışmalara başladıklarını belirtti.

Teknolojiyle dost, teknolojiyi kullanmakta uzman bir nesil yetiştirmek ve Dünya ‘nın giderek tekelleşeceği bu sektörde söz sahibi olabilecek, gündemi takip edebilecek bir nesil yetiştirmek amacıyla; birçok ülke, küçük yaştaki çocuklara bu konularda eğlenceli eğitimler veriyor. Umarız bu proje ülkemizde de doğru bir biçimde başlar ve çocuklarımıza kodlama ve teknolojiyi sevdirerek, öğretir. Peki sizce ilkokul seviyesinde bir kodlama eğitimi faydalı olacak mıdır?


300 kiloluk obez adam askeri helikopterle hastaneye kaldırıldıPakistan’ın Sadiqabad kentinde 300 kiloluk bir obezite hastası, tedavi edilmek üzere askeri helikopterle Lahor kentindeki hastaneye kaldırıldı.Pakistan’ın Pencap eyaletindeki Sadiqabad şehrinde yaşayan Nur Hasan isimli 300 kilo ağırlığındaki obezite hastası, tedavi edilmek üzere askeri helikopterle Lahor şehir merkezindeki bir hastaneye kaldırıldı.Hasan’ın kilosu sebebi ile normal yollar kullanılarak hastaneye kaldırılamayacağının sosyal medyada yayılması üzerine Pakistan ordusu harekete geçti. Görevli askerler Hasan’ı almak için bölgeye askeri helikopter gönderirken, obezite hastasının evden çıkabilmesi için evin bir dış duvarı yıkıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber