Canon PowerShot SX740 HS tanıtıldı: 40x optik zoom

Canon, kompakt fotoğraf makinelerinin en yenisi PowerShot SX740 HS modelini kulllanıcıların beğenisine sundu. PowerShot SX740 HS’in 3 inçlik LCD paneli 180 derece döndürülebiliyor. Böylelikle kullanıcıların kolaylıkla özçekim yapmasına yardım ediliyor.

Canon PowerShot SX740 HS tanıtıldı: 40x optik zoom

PowerShot SX740 HS, 40x optik zum kapasitesiyle yüksek görüntü kalitesine ve 4K video çekme özelliğine sahip. Canon, PowerShot SX740 HS fotoğraf makinesini parlak siyah vegümüş olmak üzere farklı renk seçenekleriyle sunuyor.

180 dönebilen LCD ekranı sayesinde “Kişisel Portre” moduyla gezginlerin daha iyi selfie çekmelerini sağlayan PowerShot SX740 HSayrıca Wi-Fi ve daima açık Bluetooth bağlantısıyla fotoğrafların GPS konum verileri üzerinden etiketleme özelliği sunuyor.

Canon'un en yeni DIGIC 8 işlemcisi ile CMOS sensörünün kombinasyonu sayesinde yakın, uzak ve günün her saatinde net, renkli, yüksek çözünürlüklü fotoğraf ve videolar çekilmesini sağlıyor. Bu sensör ile saniyede 7.4 kare 4K görüntü kaydı yapılabiliyor. PowerShot SX740 HS modeli, 4K Ultra High Definition video çekme ve 5 eksenli dengeleme özellikleriyle seyahat anılarını uzak mesafeden, hareket halindeyken çekim yapılsa dahi detayları en ince ayrıntısına kadar yakalıyor.

PowerShot SX740 HS’nin hızlı otomatik ve 10 kare/sn. sürekli odaklanma kapasitesiyle spontane anılar kaydedilebiliyor. PowerShot SX740 HS ayrıca Bluetooth ile fotoğraf ve videolarının akıllı cihazlara otomatik olarak aktarılmasını ve sosyal medya siteleriyle hızlıca paylaşılmasını sağlıyor.

iOS ve Android cihazlarda uyumlu ücretsiz Canon Camera Connect uygulamasını kullanarak fotoğraf makinesi sorunsuzca akıllı cihazlara entegre edilebiliyor.

Canon PowerShot SX740 HS, bu ayın sonlarına doğru satışa sunulacak. Gümüş ve siyah renk seçenekleri bulunan kameranın yurt dışı fiyatı 400 dolar.

Karabük Üniversitesi'nin ikiz hemşireleri mezun olduKarabük Üniversitesi (KBÜ) 2018-2019 akademik yılı  mezuniyet töreninde 11 bin öğrenci keplerini havaya atarak mutluluk yaşadı.Demir ve Çelik Kampüsü içinde yer alan Kamil Güleç Kütüphanesi'nden  Prof. Dr. Burhanettin Uysal  Ay Yıldızlı Stadyuma kadar kortej yürüyüşü ile  başlayan törene, Karabük Valisi Fuat Gürel, Belediye Başkanı Rafet Vergili, KBÜ  Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ali Sefa Yılmaz, diğer protokol üyeleri,  öğrenciler ve yakınları katıldı.Vali Gürel, burada yaptığı konuşmada, Karabük'te iyi bir ev sahipliği  yaptıklarına inandığını belirterek, mezun olan öğrencilere bundan sonraki  hayatlarında başarılar diledi.Eğitim hayatlarında birbirinden hiç ayrılmayan hemşirelik bölümü  mezunları 22 yaşındaki ikiz kardeşler Kübra ve Aslı Altan, mezun olmanın  mutluluğunu yaşadı.Kübra Altan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşiyle ilkokul,  ortaokul ve lisenin ardından üniversiteye de birlikte başladıklarını ve  bitirdiklerini, hiç ayrılmadıklarını anlattı.Karabük Üniversitesini çok sevdiğini ve herkese tavsiye ettiklerini  vurgulayan Altan, kardeşiyle aynı bölümden mezun olmaktan duyduğu mutluluğu dile  getirdi.Altan, "Birbirimizden ayrılmamak istiyorduk. Şu anda gayet mutluyuz ve  hocalarımıza da çok teşekkür ediyoruz. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi  birlikte okuduk, hiç ayrılmadık. Hiç ayrılmayı düşünmüyoruz. Bundan sonra  birlikte çalışacağız." diye konuştu.Aslı Altan da üniversiteye ayrılmamak için birlikte başladıklarını,  bundan sonra da ayrılmayı düşünmediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber