Videotorakoskopi nedir, ne anlama gelir? Videotorakoskopi tedavisi nasıl yapılır?

Ünlü sanatçı Sevcan Orhan'un yakalandığı rahatsızlık sonucu 'Videotorakoskopi' operasyonu geçirmesinin ardından Videotorakoskopi günün hakkında en çok arama yapılan konularından biri oldu. Peki Videotorakoskopi nedir ve ne anlama gelir?

Videotorakoskopi nedir, ne anlama gelir? Videotorakoskopi tedavisi nasıl yapılır?

Videotorakoskopi bugün hakkında en çok merak edilen konulardan biri oldu. Peki Videotorakoskopi nedir ve ne anlama gelir? İşte Videotorakoskopi tedavi yöntemi ile ilgili bilinmesi gerekenler...

VIDEOTORAKOSKOPİ NEDİR?

Cerrahide kapalı (videotorakoskopik -robotik) yöntemler kullanılıyor. Bunlar göğüs cerrahlarının en sık yaptığı ameliyatlardandır. Çok az cerrahın uygulayabildiği vats, (videotorakoskopi), bir video kamera yardımı ile göğüs içinin görüntülenmesi anlamına geliyor.

Video Yardımlı Göğüs Cerrahisi göğüs cerrahisi işlemlerinde, plevral biyopsi, akciğer rezeksiyonları gibi değişik endikasyonlar ile yaygın olarak kullanılmaktadır.

Videotorakoskopi operasyonu, genelde akciğerde tespit edilen şüpheli kitleden biyopsi örneği almak veya kitlenin tamamını almak için yapılıyor.

Griezmann asisti yaptı, Josh Richardson tamamladı!Fransız yıldız futbolcu Griezman, Miami Heat'in başarılı oyuncucu Josh Richardson'ın smaçına asist yaptı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber