Onur Tuna kimdir? Onur Tuna hangi dizilerde oynadı?

Onur Tuna'yı nereden tanıyoruz? Filinta dizisinde oynadığı başrol ile hayran kitlesini genişleten Onur Tuna birçok dizi ve filmde yer almıştır. Peki, Onur Tuna kaç yaşında? İşte Onur Tuna'nın biyografisi...

Onur Tuna kimdir? Onur Tuna hangi dizilerde oynadı?

Onur Tuna, 2 Temmuz 1985 Çanakkale doğumlu Türk sinema, tiyatro ve dizi oyuncusu.

Filinta ve Bi Küçük Eylül Meselesi adlı yapımlarla adını duyuran oyuncu, Ege Üniversitesi Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı Ses Eğitimi Bölümü'nden mezun olmuştur. Ortaokul yıllarında lisanslı olarak voleybol ve basketbolla ilgilenmiştir. Ayrıca İzmir'de 4 yıl model olarak çalışmıştır. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde oyunculuk dersleri almıştır.

2011 yılında Hayat Devam Ediyor adlı TV dizisi ile ekranlara ilk adımını atan oyuncu, Filinta dizisinde başrol oynamıştır.

Cesur Yürek dizisinde Ömer Korkmaz karakterini canlandırmıştır. Son olarak Yasak Elma'da Alihan karakterini canlandırdı.

Bursa'da 2 bin yıllık İncil ele geçirildiBursa'da alıcı gibi görünen jandarma ekipleri, yaklaşık 2 bin yıllık incilleri satmaya çalışan tarihi eser kaçakçılarını suçüstü yakaladı. Tarihi İncil'in değerinin 1 milyon 750 bin dolar dolayında olduğu ifade edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber