Mucizenin fotoğrafı

İstanbul’da hızlı tramvayın biçtiği taksi tanınmaz hale geldi. İçindeki 5 kişiden 3’ünün burnu bile kanamadı, sıkışan 2 kişiyi itfaiye kurtardı

Mucizenin fotoğrafı

Mucizenin fotoğrafı

İstanbul’da hızlı tramvayın biçtiği taksi tanınmaz hale geldi. İçindeki 5 kişiden 3’ünün burnu bile kanamadı, sıkışan 2 kişiyi itfaiye kurtardı

ŞAKİR AYDIN İstanbul

Güngören’deki işyerlerinden, Recep Akar yönetimindeki taksiye binen Murat Akan, Hamdusena Kar, Şefik Bulun ve amcaoğlu Tayfur Bulun, Yedikule’deki evlerine gitmek üzere yola çıktıklarında, birkaç dakika sonra ölümden döneceklerini bilmiyorlardı.
Korkunç kaza, taksi saat 23.00 sıralarında Zeytinburnu, Seyitnizam Mahallesi’nde ilerlerken yaşandı. Sirkeci yönüne giden Mustafa Özcan yönetimindeki hızlı tramvay, aniden önüne çıkan taksiye çarptı ve ancak 10 metre sonra durabildi. Bu sırada tonlarca ağırlıktaki tramvay ile elektrik direği arasında sıkışan taksi hurda yığını haline geldi.

Üstüne bir de patlıyordu..
Ancak mucize eseri hurda halindeki takside burunları bile kanamayan sürücü Akar, yolcular Kar ve Akan, vatandaşların yardımıyla kurtarıldı.
Kısa sürede kaza yerine gelen Zeytinburnu İtfaiyesi ekipleri de, LPG tüpünde sızıntı belirlenen otomobildeki Şefik Bulun’u 15 dakikada hafif yaralı kurtardı. Ayağı sıkışan Tayfur Bulun ise, Fatih İtfaiyesi, sağlık ekipleri ve polislerin yaklaşık 2 saat süren çalışmaları sonucu araçtan çıkarıldı.
GÜNCEL
Karabük Üniversitesi'nin ikiz hemşireleri mezun olduKarabük Üniversitesi (KBÜ) 2018-2019 akademik yılı  mezuniyet töreninde 11 bin öğrenci keplerini havaya atarak mutluluk yaşadı.Demir ve Çelik Kampüsü içinde yer alan Kamil Güleç Kütüphanesi'nden  Prof. Dr. Burhanettin Uysal  Ay Yıldızlı Stadyuma kadar kortej yürüyüşü ile  başlayan törene, Karabük Valisi Fuat Gürel, Belediye Başkanı Rafet Vergili, KBÜ  Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ali Sefa Yılmaz, diğer protokol üyeleri,  öğrenciler ve yakınları katıldı.Vali Gürel, burada yaptığı konuşmada, Karabük'te iyi bir ev sahipliği  yaptıklarına inandığını belirterek, mezun olan öğrencilere bundan sonraki  hayatlarında başarılar diledi.Eğitim hayatlarında birbirinden hiç ayrılmayan hemşirelik bölümü  mezunları 22 yaşındaki ikiz kardeşler Kübra ve Aslı Altan, mezun olmanın  mutluluğunu yaşadı.Kübra Altan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşiyle ilkokul,  ortaokul ve lisenin ardından üniversiteye de birlikte başladıklarını ve  bitirdiklerini, hiç ayrılmadıklarını anlattı.Karabük Üniversitesini çok sevdiğini ve herkese tavsiye ettiklerini  vurgulayan Altan, kardeşiyle aynı bölümden mezun olmaktan duyduğu mutluluğu dile  getirdi.Altan, "Birbirimizden ayrılmamak istiyorduk. Şu anda gayet mutluyuz ve  hocalarımıza da çok teşekkür ediyoruz. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi  birlikte okuduk, hiç ayrılmadık. Hiç ayrılmayı düşünmüyoruz. Bundan sonra  birlikte çalışacağız." diye konuştu.Aslı Altan da üniversiteye ayrılmamak için birlikte başladıklarını,  bundan sonra da ayrılmayı düşünmediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber