Esra Sönmezer kimdir? Hangi tiyatrolarda rol aldı?

Esra Sönmezer kaç yaşında? Oyunculuk ve tiyotro eğitimi alarak sahnelerde yer almaya başladı. Yer aldığı sinema filmleri ile de dikkatleri üzerine çekti. Şimdilerde ise tiyatro sahnesinde. İşte Esra Sönmezer'in biyografisi...

Esra Sönmezer kimdir? Hangi tiyatrolarda rol aldı?

Esra Sönmezer, 23 Şubat 1982 tarihinde İstanbul’da doğmuştur. 2002 yılında katıldığı Türkiye güzellik yarışmasında 1. seçildi. Aynı yıl, Türkiye’de gerçekleşen Dünya Güzellik yarışmasında Türkiye’yi temsil etti ve dünya 4. oldu. Fakat yarışmada haksızlığa uğradığını düşündüğü için tacını kabul etmeyerek sahneye attı.

2007 yılında oyunculuk ve tiyatro okuluna girerek tiyatro, muzik,dans,diksiyon ve sinema dersleri almaya başladı.

2004 ‘ten 2007 yılı sonuna kadar Erdem Siyavuşgil’ den şan, solfej ve musiki dersleri aldı. Eski ve tamamen unutulmuş eserlerin yer aldığı şarkılardan oluşan “İlk Göz Ağrısı” adlı nostalji albümü çıkarttı.

Savaş Dinçel sahnesinde, Müjdat Gezen ile birlikte ‘Jüri’ adlı kabarede, ‘Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım’ , ‘Savaşma Seviş’ ve Oda tiyatrosu ekibiylede ‘Meyhane’de Tiyatro’ adlı oyunlarda oynadı.

Filmleri :
2012 – Oğlum Bak Git
2012 – Dartonlar Ve Lazkit
2010 – İblis: Cadı Kanı
2010 – İhanet (Dizi)

Rol Aldığı Tiyatro Oyunları :
Meyhane’de Tiyatro – Oda Tiyatrosu
Jüri – Savaş Dinçel sahnesi
Savaşma Seviş – Savaş Dinçel sahnesi
Gözlerimi Kaparım Vazifemi Yaparım – Savaş Dinçel sahnesi
Falcılar Sokağı – Savaş Dinçel sahnesi
İkinin Biri

Şaka yaptığı zannedilen genç, boğulduAntalya'nın Serik ilçesinde, ailesiyle gittiği piknikte ırmağa giren Tayfun Karaşahin (16) bir anda suda çırpınmaya başladı. Yakınlarının şaka yaptığını düşündüğü Tayfun, bir anda gözden kayboldu. Jandarma ekiplerince başlatılan arama çalışmasıyla, Tayfun'un cansız bedenine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber