Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde öğle namazına müteakip kılınan cenaze namazı ile son yolculuğuna uğurlandı. Cenaze namazına iş ve sanat camiasından çok sayıda kişi katıldı.

Ünlü iş adamı son yolculuğuna uğurlandı

74 yaşında hayatını kaybeden Ünlü iş adamı Ali Raif Dinçkök için Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Camii'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene Dinçkök'ün eski eşi Sernur Çiftçi, oğlu Raif Dinçkök ve eşi Esra Dinçkök, kızları Alize Dinçkök, Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü'nün eski başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Spor Kulübü eski başkanı Faruk Süren, eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, Muharrem İnce ve iş ve sanat camiasından çok sayıda kişi katıldı. Taziyeleri, eski eşi, oğlu ve oğlunun eşi kabul etti. Duygu dolu anların yaşanan cenaze namazının ardından Dinçkök'ün naaşı Zincirlikuyu mezarında toprağa verildi.

“Çok ani oldu,çok hızla gelişen bir hastalık”

Eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, “Sadece iş insanı değil insan evladıydı. Bir yandan iş dünyasında çok önemli hamleleri yatırımları ardı ardına gelişirken, bir yandan da onlarca hayır işi yapmıştır. Bunların hiç birini de kimse bilmemiştir. Görünürün ötesinde çok iyi bir insandı. Çok ani oldu. Çok hızla gelişen bir hastalık. Acı içerisindeyim üzüntü içerisindeyim” dedi.

Karabük Üniversitesi'nin ikiz hemşireleri mezun olduKarabük Üniversitesi (KBÜ) 2018-2019 akademik yılı  mezuniyet töreninde 11 bin öğrenci keplerini havaya atarak mutluluk yaşadı.Demir ve Çelik Kampüsü içinde yer alan Kamil Güleç Kütüphanesi'nden  Prof. Dr. Burhanettin Uysal  Ay Yıldızlı Stadyuma kadar kortej yürüyüşü ile  başlayan törene, Karabük Valisi Fuat Gürel, Belediye Başkanı Rafet Vergili, KBÜ  Rektörü Prof. Dr. Refik Polat, Bartın Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Orhan Uzun,  Garnizon Komutanı Jandarma Albay Ali Sefa Yılmaz, diğer protokol üyeleri,  öğrenciler ve yakınları katıldı.Vali Gürel, burada yaptığı konuşmada, Karabük'te iyi bir ev sahipliği  yaptıklarına inandığını belirterek, mezun olan öğrencilere bundan sonraki  hayatlarında başarılar diledi.Eğitim hayatlarında birbirinden hiç ayrılmayan hemşirelik bölümü  mezunları 22 yaşındaki ikiz kardeşler Kübra ve Aslı Altan, mezun olmanın  mutluluğunu yaşadı.Kübra Altan, gazetecilere yaptığı açıklamada, kardeşiyle ilkokul,  ortaokul ve lisenin ardından üniversiteye de birlikte başladıklarını ve  bitirdiklerini, hiç ayrılmadıklarını anlattı.Karabük Üniversitesini çok sevdiğini ve herkese tavsiye ettiklerini  vurgulayan Altan, kardeşiyle aynı bölümden mezun olmaktan duyduğu mutluluğu dile  getirdi.Altan, "Birbirimizden ayrılmamak istiyorduk. Şu anda gayet mutluyuz ve  hocalarımıza da çok teşekkür ediyoruz. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversiteyi  birlikte okuduk, hiç ayrılmadık. Hiç ayrılmayı düşünmüyoruz. Bundan sonra  birlikte çalışacağız." diye konuştu.Aslı Altan da üniversiteye ayrılmamak için birlikte başladıklarını,  bundan sonra da ayrılmayı düşünmediklerini belirtti.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber