‘Arjantin ile anlaşacağız’

‘Arjantin ile anlaşacağız’
Arjantin Ekonomi Bakanı Roberto Lavagna, Dünya Bankası’na olan ve ödenemeyen 800 milyon dolar borç için Washington’a uçtu. Bu arada Uluslararası Para Fonu (IMF) Başkanı Horst Köhler de yaptığı yazılı açıklamada, Arjantin ile anlaşmaya varmakta kararlı olduklarını söyledi.
Köhler, "Onlarla birlikte çalışıyoruz. Bir miktar ilerleme kaydettiğimizi düşünüyoruz ve bir sonuca ulaşmak konusunda kararlılık var, ama tabi ki bazı somut şartlar yerine getirilmeli" diye konuştu.
IMF geçtiğimiz yıl Arjantin’e ödemesi gereken 140 milyar dolarlık borcu ödeyemediği için borç vermeyi kesmişti.

‘Aslında parası var’
Arjantin Merkez Bankası’nın gerekli parayı ödeyebilecek rezervinin bulunduğu, ancak bunu yapması halinde ekonomik hedeflerin tutturulmasının riske gireceği ve pesonun değerinin de düşeceği belirtiliyor. Uzmanlar, Arjantin’in borçlarını ödeyememesi halinde doğacak krizin bölgeyi etkileyeceği görüşünde.


Bursa'da 2 bin yıllık İncil ele geçirildiBursa'da alıcı gibi görünen jandarma ekipleri, yaklaşık 2 bin yıllık incilleri satmaya çalışan tarihi eser kaçakçılarını suçüstü yakaladı. Tarihi İncil'in değerinin 1 milyon 750 bin dolar dolayında olduğu ifade edildi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber