İş ayırmıyorlar

İş ayırmıyorlar

MUĞLA’nın Kavaklıdere ilçesinde, Toplum Yararına Programlar (TYP) kapsamında altı ay süreyle işe alınan kadın personel, erkek işi olarak bilinen kilit parke taşı döşemesi başta olmak üzere birçok görevi yerine getiriyor.
Geçici işçilerin arasında yer alan 45 kadın; sokak temizliği, camilerin bakımı, okul bahçe düzenlemesi, ağaç dikim çalışması, badana ve yaşlıların ev temizliklerinin yapılmasına kadar pek çok alanda çalışıyor. Ayrıca üç ayrı mahallede 15’şer kişilik ekipler halinde çalışan kadınların her biri, aylık ortalama 8 bin metrekare kilitli parke taşı döşüyor.

Kavaklıdere Belediye Başkan Yardımcısı Hafize Çakım, “İŞKUR’la yaptığımız protokol çerçevesinde hem iş ve meslek sahibi olmayan kadın ve erkek vatandaşımız yılın belli ayları iş sahibi oluyor, hem de ilçemiz ve mahallelerimiz daha güzel bir görünüme kavuşuyor” dedi. l CAVİT AKGÜN DHA

Avrupa Gündemi - Griezzman bilmecesi sürüyor!Griezzman bilmecesi sürüyor!    Ajax'ın genç yıldızı Matthijs de Ligt için Avrupa'nın dev kulüpleri kıyasıya bir yarış veriyor!     Transfer döneminde Manchester City'nin yanı sıra başka takımlarla da adı geçen Kalidou Koulibaly, geleceğine dair açıklamalarda bulundu!   Manchester United, bir süredir peşinde olduğu Crystal Palace'ın başarılı sağ bek oyuncusu Aaron Wan-Bissaka'nın transferi için geri sayıma geçti.  Gheorghe Hagi'nin oğlu Ianis Hagi, La Liga ekiplerinden Sevilla'nın en önemli transfer hedefi haline geldi!

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber