Tokyo çevresinde elektrik kesintisi olabilir

Deprem ve tsunami felaketiyle sarsılan Japonya’nın doğusunda, elektrik tüketiminde tasarruf yapılmazsa geniş çaplı elektrik kesintisi olabileceği bildirildi.

Sanayi Bakanı Banri Kaieda, gazetecilere yaptığı açıklamada, doğuda etkili olan soğuk hava nedeniyle, bölgelere göre yapılan planlı kesintilere rağmen, elektrik kullanımının büyük oranda arttığını belirtti.

Bakan, Fukuşima nükleer santrallerini işleten Tokyo elektrik şirketinin (TEPKO) hizmet verdiği bölgelerde dün akşamdan bu yana sıcaklığın çok düştüğünü, şirketlerin ve halkın elektrik tüketimini en aza indirmeye çalışmaması durumunda Tokyo ve çevresinin bu akşam karanlığa gömülebileceğini söyledi.

Geniş çaplı elektrik kesintisini önlemek için Sanayi Bakanı, şirket ve halktan düzenli olarak elektrikli cihazlarını kapatmalarını, zorunlu olmadıkça bu cihazları kullanmamalarını istedi.

Şaka yaptığı zannedilen genç, boğulduAntalya'nın Serik ilçesinde, ailesiyle gittiği piknikte ırmağa giren Tayfun Karaşahin (16) bir anda suda çırpınmaya başladı. Yakınlarının şaka yaptığını düşündüğü Tayfun, bir anda gözden kayboldu. Jandarma ekiplerince başlatılan arama çalışmasıyla, Tayfun'un cansız bedenine ulaşıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber