Fransız bakandan, "cadı avı" suçlaması

Libya’ya düzenlenen uluslararası operasyonu "haçlı seferine" benzeterek ülke içinde ve dışında şimşekleri üzerine çeken Fransız İçişleri Bakanı Claude Gueant, "kendisine yönelik cadı avı" başlatıldığını iddia etti.

"BFM" televizyon kanalının sorularını yanıtlayan Fransız bakan, "söylediklerinin, sistemli bir şekilde gerçek anlamından saptırıldığını" ileri sürdü.

Gueant, "Libya’ya yönelik Batının Doğuya karşı bir din savaşı başlattığını söylediğimi iddia ediyorlar. Bu tamamen gerçek dışı ve manipülasyon"dedi.

Fransa’da ana muhalefetteki Sosyalist Parti, yeni İçişleri Bakanı Gueant’ın bu açıklamalarını sert bir şekilde eleştirmişti.

Sosyalist Parti Meclis Grup Başkanı Jean-Marc Ayrault, "Gueant, bakanlığı daha öğrenemeden, kötü bir filmin oyunculuğunu üstlendi ve aşırı sağ partiyle adeta kendini özdeş kıldı" ifadesi kullandı.

Fransız basınında çıkan haber ve yorumlarda da bakanın"haçlı seferi" ifadeleri eleştirilmişti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan vatandaşlarla bir araya geldiCumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep  Tayyip Erdoğan, İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanlığı seçimlerine  ilişkin, "Binali Yıldırım gibi kabiliyeti olan bir adayımız var. Adayımızla  beraber, arkasında da Cumhurbaşkanlığı ve kabinenin olduğu bir yapının İstanbul'a  yakışır bir hizmeti vereceğinden kimsenin endişesi olmasın. Bunu başarmamız lazım." dedi.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber