Avusturya’da Kurz için güven oylaması

Avusturya’da Başbakan Sebastian Kurz’un liderliğindeki Halk Partisi (ÖVP) ile aşırı sağcı Özgürlük Partisi’nin (FPÖ) oluşturduğu koalisyon, bakanların “topluca istifası” ile tamamen dağılma noktasına geldi.

Avusturya’da Kurz için güven oylaması

Kurz, FPÖ Genel Başkanı Heinz Christian Strache’a ait görüntülerinin medyaya yansıması sonrasında Cumhurbaşkanı Alexander Van der Bellen’den, FPÖ’lü İçişleri Bakanı Herbert Kickl’ın görevden alınmasını talep etmişti. Bu talebin ardından FPÖ’nün, hükümetten tüm bakanlarını çekme kararı aldı. Partinin Spor, İçişleri, Çalışma, Savunma ve Ulaştırma bakanlarının istifa ettiğini duyuruldu. Bu gelişmeler sonrası Başbakan Kurz için de 27 Mayıs’ta Avusturya Parlamentosu’nda güven oylaması yapılması kararlaştırıldı.

300 kiloluk obez adam askeri helikopterle hastaneye kaldırıldıPakistan’ın Sadiqabad kentinde 300 kiloluk bir obezite hastası, tedavi edilmek üzere askeri helikopterle Lahor kentindeki hastaneye kaldırıldı.Pakistan’ın Pencap eyaletindeki Sadiqabad şehrinde yaşayan Nur Hasan isimli 300 kilo ağırlığındaki obezite hastası, tedavi edilmek üzere askeri helikopterle Lahor şehir merkezindeki bir hastaneye kaldırıldı.Hasan’ın kilosu sebebi ile normal yollar kullanılarak hastaneye kaldırılamayacağının sosyal medyada yayılması üzerine Pakistan ordusu harekete geçti. Görevli askerler Hasan’ı almak için bölgeye askeri helikopter gönderirken, obezite hastasının evden çıkabilmesi için evin bir dış duvarı yıkıldı.

İlginizi Çekebilecek Diğer Haberler

Sıradaki Haber