SKORER
PEMBENAR
CADDE
YAZARLAR
Maltepe

Maltepe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Maltepe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz.!

Maltepe haberleri ve son dakika Maltepe gelişmelerini Milliyet Maltepe sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.808 maltepe haberi bulunmuştur.

00:00

Adı “Şeytan şehri”, görenler ise hayran kalıyor

Sivas’ın Divriği ilçesinde bulunan “şeytan şehri” kayalıkları ismi ile ürkütse de eşsiz güzelliği ile hayran bırakıyor. Sivas’in Divriği ilçesi Maltepe sınırları içerisinde bulunan ilginç görünüme sahip kayalıklar, gece ay ışığında yüzlerde insan yüzünü andırdığı için bölge “şeytan şehri” olarak adlandırılıyor. İsmi ürkütücü olsa da kayalıklar sahip oldukları farklı jeolojik yapı, rengi ve simetrisi ile kendine hayran bırakıyor. Kayalıklar eşsiz güzelliği ile turizme kazandırılmayı bekliyor. Sivas Cumhuriyet Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Gülpınar Akbulut Özpay, kayalıkların oluşum şekillerinden bahsederek turizme kazandırılması gerektiğini belirtti. Özpay, “İlginç görüntü oluşturan kaya ve toprak renkleri ile dikkat çeken bu kaya şekilleri turizm açısından değer oluşturmaktadır. Divriği ilçesi Maltepe köyünde şeytan şehri ve şeytan kayalıkları olarak adlandırılan kırgı bayırlar da yine benzer bir şekilde oluşmuştur. Özellikle oran olarak baktığımızda yüzde 65-70 kil içeren bu arazi üzerinde gelişen, daha çok bitki örtüsünden yoksun, eğimin etkili olduğu bir sürecin sonunda oluştuğunu söyleyebiliriz. Bu oluşum bizim için çok önemli. Bu köyde eğimi fazla olan yüzeyler genellikle yağmurun etkisi ile aşınmış ve daha sonra birbirini takip eden keskin sırtlar ortaya çıkartmış. “dedi.

Haberler
00:00

Denize düşen kızı çarşı iznindeki asker kurtardı

Olay dün saat 12:00'de yaşandı. Maltepe'deki Kenan Evren Kışlası'nda askerlik yapan Onbaşı Fırat Kapağan çarşı izinine çıkıp geldiği Karaköy Sahili'nde arkadaşlarıyla gezmeye başladı. Bu sırada denize düşen genç kızı gören Fırat Kapağan denize atladı. Fırat Kapağan, anında müdahalesiyle açığa doğru sürüklenen ve boğulmak üzere olan kadını kurtardı. Daha sonra denize atlayan 14 yaşındaki Suriyeli Hüsnü Kürdi'nin yardımıyla da genç kız denizden çıkarıldı. Kısa süre baygınlık geçiren 19 yaşındaki gence olay yerine gelen sağlık ekipleri müdahalede bulundu. Adının Yağmur olduğu söyleyen genç, kontrolleri için hastaneye kaldırıldı.

Haberler
00:00

İstanbul’da gizli kalmış güzellik ’Saklıgöl’ havadan görüntülendi

Şile Karamandere’de bulunan Saklıgöl eşsiz manzarası ile bayramda vatandaşların akınına uğruyor. Vatandaşların bayram tatilinde uğrak yeri olan Saklıgöl’ün eşsiz manzarası havadan görüntülendi. Saklıgöl bayram tatilinde megakent İstanbul’un bunaltıcı atmosferinden uzaklaşmak isteyen doğaseverlerin uğrak yeri oldu. Şile ilçesinin gözde yerlerinden olan Saklıgöl’de vatandaşlar yürüyüş, kahvaltı ve temiz havanın tadını çıkardılar. Yapay bir baraj gölü olan yerde vatandaşlar hem kahvaltı yapıyor hem de doğa yürüyüşüne çıkıyorlar. Doğanın tadını çıkaranların yanı sıra gelin ile damat adayları, eşsiz manzarası olan mekana gelerek fotoğraf çektiriyorlar. Aynı zamanda tatilciler sandal ile göl üzerinde gezi turuna çıkıyor. Maltepe’den Saklıgöl’e gelen Hüseyin Yıldırım, “İlk defa geliyorum umduğumdan da güzel bir yer. Her tarafı yeşil orman, oksijeni bol. Maltepe’den geliyorum” dedi.

Yaşam
00:00

Minibüsün kapısından sarkarak yapılan tehlikeli yolculuk kamerada

Ümraniye’de seyir halinde olan tıka basa yolcu dolu minibüste bulunan birkaç yolcu kapıdan sarkarak yolculuk etti. Yolcular hayatlarını hiçe sayarak ve ayakların neredeyse yere sürterek yolculuk yaparken, sürücü ise minibüsünün tıka basa dolu olmasına aldırmadan ilerledi. O anlar cep telefonu kamerasınca saniye saniye kaydedildi. Maltepe'de liseli bir kızın minibüsten düşüp ölümden dönmesi hafızalarda yerini korurken, Ümraniye'de çekilen görüntü bu kadarına pes dedirtti.Ümraniye Kazım Karabekir Mahallesi’nde de seyir halinde olan tıka basa yolcu dolu hatlı minibüsteki birkaç kişi, kapıdan sarkarak yolculuk etti. Can güvenliklerini hiçe sayarak kapıdan sarkan yolcular görenleri şaşkına çevirdi. Minibüs şoförü ise aracın tıka basa yolcu dolu olmasına aldırmadan yolda ilerledi. Faciaya davetiye çıkarılan anlar trafikte paniğe sebep oldu. O anlar yoldaki başka bir sürücü tarafından cep telefonu kamerasınca anbean kaydedildi. Görüntülerde yolda seyir halindeki minibüsün kapısında sarkan birkaç yolcu tehlikeli şekilde yolculuk ediyor . Bazıları ise ayaklarını neredeyse yere sürtüyor.

Haberler

© Copyright 2019

Milliyet Gazetecilik ve Matbaacılık A.Ş.